REGULAMIN ŁOWISKA Raba 2 – 2006

  1. Połów ryb w obwodzie Nr 2 rzeki Raby (początek: skalny próg (rafa) tuż poniżej ujścia Lubieńki; koniec: korona betonowego stopnia wodnego zabezpieczającego kolektor ściekowy 1500 m poniżej mostu z Zarabia w Myślenicach) jest dozwolony dla osób posiadających kartę wędkarską i wędkarzy zagranicznych po wykupieniu zezwolenia dziennego, miesięcznego lub rocznego. Dzieci i młodzież mogą łowić bez zezwolenia tylko w towarzystwie osoby posiadającej zezwolenie. Ryby przez nie złowione zalicza się do limitu posiadacza zezwolenia.
  2. Połów ryb w dopływach rzeki na tym odcinku, oraz w obrębie ochronnym przepławki jazu w Myślenicach (od 50m powyżej wlotu do 50m poniżej wylotu z przepławki) jest zabroniony, z wyjątkiem potoku Krzczonówka na odcinku od Tokarni do Krzczonowa, gdzie obowiązują dodatkowe zezwolenia, udzielane rocznie na określone odcinki na warunkach uzgodnionych indywidualnie z użytkownikiem rybackim.
  3. Przy zakupie zezwolenia dziennego i miesięcznego pobierana jest kaucja, zwracana w miejscu zakupu po oddaniu wypełnionego rejestru połowów w terminie do 7 dni od daty zakończenia połowu.
  4. Połów ryb dozwolony jest wyłącznie w porze dziennej tj. nie wcześniej niż godzinę przed wschodem i nie później niż godzinę po zachodzie słońca (według danych polskiego kalendarza).
  5. Połów ryb dozwolony jest na jedną wędkę wyposażoną w kołowrotek i linkę muchową, uzbrojoną w conajwyżej dwie sztuczne muszki wykonane na pojedynczych haczykach bez zadziorów lub z zadziorem dociśniętym do łuku haczyka. Na podstawie specjalnych dodatkowych zezwoleń wolno ich okazicielom łowić klenie na owoce na odcinku od mostu w Stróży do końca obwodu.
  6. Zabronione jest obciążanie przyponu muchowego i nęcenie ryb.
  7. Obowiązują wymiary i okresy ochronne zgodne z przepisami Ustawy Rybackiej. Okres ochronny ulega skróceniu o dzień ustawowo wolny od pracy, jeśli przypada on na pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego.
Gatunek Nazwa łacińska Min. wymiar Okres ochronny
Brzanka Barbus petenyi Heckel 20 cm brak
Brzana Barbus barbus L. 40 cm 1 styczeń - 30 czerwiec
Głowacica Salmo hucho L. 70 cm 1 marzec - 31 maj
Jelec Leuciscus leuciscus 15 cm brak
Kleń Leuciscus cephalus L. 25 cm brak
Lipień Thymallus thymallus L. 30 cm 1 marzec - 31 maj
Łosoś Salmo salar L. 35 cm 1 październik - 31 grudzień*
Pstrąg potokowy Salmo trutta m. fario L. 25 cm 1 wrzesień - 31 styczeń
Sandacz Stizostedion lucioperca L. 45 cm 1 marzec - 31 maj
Szczupak Esox lucius L. 45 cm 1 styczeń - 30 kwiecień
Świnka Chondrostoma nasus L. 25 cm 1 styczeń - 15 maj
Troć Salmo trutta m. trutta L. 35 cm 1 październik - 31 grudzień*
*- W okresie od 1 stycznia do 30 września także w czwartki, piątki, soboty i niedziele.

Okres ochronny ulega skróceniu o dzień ustawowo wolny od pracy, jeśli przypada on na pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego.
  1. Limit dzienny połowu ryb łososiowatych (w tym lipieni) łącznie wynosi: 3 sztuki na zezwolenia dzienne, 3 sztuki lub 1 sztuka na zezwolenia roczne, oraz żadnych ryb łososiowatych na zezwolenie C&R. Połów ryb spokojnego żeru i drapieżników nie jest limitowany. Ryby przeznaczone do zabrania należy niezwłocznie odnotować w rejestrze połowów, wpisując ich długość w cm. Wędkarze C&R odnotowują w rejestrze połowów datę (przed rozpoczęciem łowienia), długość w cm zabranych ryb niełososiowatych, oraz po zakończeniu łowienia ilości wypuszczonych ryb łososiowatych, ocenionych „na oko” jako wymiarowe.
  2. Pstrągi potokowe  i łososie z obciętą (skróconą) płetwą tłuszczową były przed zarybieniem karmione w stawach. Obcięcie płetwy tłuszczowej pstrągów jest proste, a łososi faliste (sinusoidalne).
  3. Po zabraniu kompletu ryb łososiowatych wędkarz zobowiązany jest zaprzestać połowu lub wykupić kolejne zezwolenie.
  4. We wszystkich sytuacjach nie ujętych w niniejszym regulaminie obowiązują przepisy Ustawy Rybackiej i Ustawy o Ochronie Przyrody.
  5. Wędkarzom naruszającym przepisy niniejszego regulaminu może być cofnięte zezwolenie na połów.

Życzymy udanych połowów!


 
mapka | opis łowiska | jak rezerwować, gdzie kupić? | regulamin łowiska | oficjalna strona | FlyFishing.pl